Start Polecane Kryzysowa lista: Przeszło 2 miliony chorych czekało na przyjęcie do szpitala

Kryzysowa lista: Przeszło 2 miliony chorych czekało na przyjęcie do szpitala

482
0

REKORD: Aż 2,15 miliona pacjentów czekało ponad 18 tygodni na rozpoczęcie leczenia szpitalnego w lipcu – to potrójna liczba w tym samym czasie ubiegłego roku. 

Lekarze twierdzą, że otrzeźwiające dane dla Anglii obnażają „niszczycielski zakres cierpienia pacjentów” z powodu pandemii. Liczba osób oczekujących dłużej niż 18 tygodni wyniosła 620454 w lipcu 2019 r. Liczba oczekujących dłużej niż 52 tygodnie była najwyższa od listopada 2008 roku. Wzrosła z 50 536 w czerwcu do 83 203 w lipcu, co oznacza wzrost o 64 procent. Liczba ta jest 81 razy wyższa niż w lipcu 2019 r., Kiedy to nieco ponad 1000 osób znajdowało się na liście przez co najmniej 12 miesięcy.

Profesor Neil Mortensen, prezes Królewskiego Kolegium Chirurgów w Anglii, powiedział: „Pacjenci, którzy teraz czekają na leczenie od wielu miesięcy, a nawet rok lub dłużej, nie mogą sobie pozwolić na czekanie do następnej wiosny. Musimy pilnie zwiększyć rezerwy szpitalne, jeśli mamy przetrwać tę zimę. Grypa, wraz z ciągłymi lokalnymi epidemiami wirusa Covid, nie może ponownie wstrzymywać operacji, w przeciwnym razie tysiące innych ucierpi” . W międzyczasie aktywność na oddziałach ratunkowych nadal rosła, ale pozostała poniżej zwykłych poziomów. W sierpniu odnotowano łącznie 1,7 miliona widzów, co oznacza spadek o 19 procent rok do roku, ale wzrost w porównaniu z czerwcem i lipcem, kiedy to liczba spadła odpowiednio o 33 i 30 procent.

Dr Katherine Henderson, prezes Królewskiego Kolegium Medycyny Ratunkowej, powiedziała, że ​​niepokojące jest to, że liczba pacjentów czekających ponad 12 godzin na ostrym dyżurze zbliża się do normalnego poziomu. Powiedziała: „Musimy teraz wyeliminować zatłoczenie, w przeciwnym razie ryzykujemy turbodoładowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w miejscach przeznaczonych do jego leczenia”. Liczba pilnych skierowań na raka dokonanych przez lekarzy pierwszego kontaktu w lipcu spadła o 19 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Ale to była poprawa w porównaniu ze spadkami rok do roku o 47 procent w maju i 21 procent w czerwcu. Liczba pacjentów kierowanych na radioterapię raka w lipcu wyniosła 8257, w porównaniu z niskim poziomem 6532 w kwietniu i powyżej 7725 w lutym.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejne kraje dodane do tzw. czerwonej listy. Obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących
NastępnyNowa aplikacja do śledzenia kontaktów zakażonych koronawirusem