Start Wiadomości Kryzys w rodzinie królewskiej

Kryzys w rodzinie królewskiej

468
0

W niedzielę wieczorem w USA wyemitowano wywiad księżnej Meghan i księcia Harry’ego po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej. W rozmowie z Oprah Winfrey książęca para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze.

„Guardian” stwierdził na swojej stronie tytułowej, że wywiad może mieć „niszczycielski wpływ” na reputację monarchii i „wstrząsnął rodziną królewską do jej fundamentów”. Dziennik „Daily Telegraph” zarzuca Harry’emu i Meghan „celową próbę wyrządzenia największej szkody” i sugeruje, że głównym zarzutem pary „wydaje się brak traktowania ich jak równych sobie z księciem Williamem i księżną Kate.

Brytyjska prasa pisze o „najgorszym kryzysie w rodzinie królewskiej od 85 lat”. Nawiązano tu do 1936 roku i abdykacji króla Edwarda VIII, który zdecydował się na ten krok po tym, jak nie dostał zgody od premiera Stanleya Baldwina na poślubienie dwukrotnej rozwódki Wallis Simpson. Temu małżeństwu sprzeciwiał się też Kościół a Brytyjczycy nie akceptowali myśli o Simpson jako swojej królowej.

Z sondażu ośrodka You Gov wynika, że Brytyjczycy w większości źle przyjęli wywiad Harrego i Meghan z Oprah Winfrey. Książęca para spada też w rankingach popularności.

PoprzedniNajbardziej rozpoznawalny pociąg parowy ma ponownie przejechać przez Hampshire
NastępnyMet Office wydało żółte ostrzeżenie pogodowe dla Anglii i Walii