Start Polecane Kryzys w branży lotniczej. Zagrożone miejsca pracy

Kryzys w branży lotniczej. Zagrożone miejsca pracy

484
0

Pandemia spowodowała ogromny kryzys w branży lotniczej, logistycznej i turystyce. Pracę mogą stracić miliony osób.

Według organizacji Air Transport Action Group (ATAG), zagrożonych zwolnieniem jest ogółem 46 mln z 87,7 mln pracowników działów gospodarki, które pośrednio lub bezpośrednio zależą od sektora lotniczego. Raport wlicza tutaj osoby zajmujące się turystyką, logistyką, obsługą i zaopatrzeniem linii lotniczych oraz innymi usługami umożliwiającymi działanie globalnego systemu transportu.

Ostrzeżenie organizacji pojawiło się po tym, gdy linie lotnicze obniżyły swoje prognozy ruchu na 2020 r. w związku z drugą falą pandemii Covid-19 i towarzyszącymi jej ograniczeniami w podróżach.

Linie lotnicze naciskają na rządy, by zrezygnowały z obowiązku przechodzenia kwarantanny i innych ograniczeń, obwiniając je za pogorszenie kryzysu w branży. Zamiast tego proponują przeprowadzanie szybkich testów na obecność koronawirusa na lotniskach – pisze agencja.

Według ATAG, prawie całkowite zamknięcie ruchu lotniczego na kilka miesięcy, a także naprzemienne wprowadzanie i łagodzenie ograniczeń sprawi, że branża lotnicza powróci do wyników sprzed pandemii dopiero około 2024 roku.

PoprzedniTUI odwołuje rejsy wycieczkowe na 2021 rok
NastępnyBoris Johnson o pandemii: sytuacja zmieni się dopiero wiosną