Start Coronavirus Kryte siłownie i baseny w Anglii ponownie otwarte

Kryte siłownie i baseny w Anglii ponownie otwarte

437
0

Kryte siłownie, baseny i obiekty sportowe w Anglii zostały ponownie otwarte w ramach ostatniej fazy złagodzenia lockdownu.

Jednak sektor ten ostrzegł, że będzie nadal borykał się z trudnościami z powodu finansowych skutków pandemii. Oczekuje się, że co najmniej jedna trzecia obiektów publicznych pozostanie zamknięta.

Siłownie muszą przestrzegać surowych zasad higieny i zachowania dystansu społecznego, takich jak ograniczenie liczby osób korzystających z obiektu i rozstawienie sprzętu.

Pomieszczenia powinny również zmniejszyć liczebność osób korzystających z określonych klas i zapewnić odpowiednią wentylację, zgodnie z wytycznymi rządu wydanymi na początku tego miesiąca.

Swim England opublikowało oddzielne wytyczne dla operatorów dotyczące ponownego otwierania basenów krytych, w tym wdrażania systemu jednokierunkowego wejścia i wyjścia.

Kryte siłownie w Irlandii Północnej zostały otwarte na początku tego miesiąca, ale w Szkocji i Walii pozostają zamknięte. Tymczasem sekretarz zdrowia Matt Hancock potwierdził, że siłownie i obiekty sportowe nie zostaną ponownie otwarte w Luton lub Blackburn z Darwen z powodu wzrostu liczby przypadków koronawirusa w tych obszarach.

PoprzedniKoronowirus: Sklepikarze się buntują. Koniec ze zniżkami dla NHS
NastępnyHandlarz narkotyków złapany z kokainą wartą ponad 6000 funtów skazany