Start Southampton Królowa z wizytą na lotniskowcu HMS Queen Elizabeth w Portsmouth

Królowa z wizytą na lotniskowcu HMS Queen Elizabeth w Portsmouth

357
0

Królowa Elżbieta II złożyła w sobotę krótką wizytę na nowym lotniskowcu Royal Navy – HMS Queen Elizabeth, tuż przed rozpoczęciem jego pierwszej misji na morzu.

Na pokład lotniskowca królowa przybyła helikopterem. Podczas wizyty na pokładzie królowa została poinformowana o zbliżającym się rejsie i porozmawiała z niektórymi z 1 700 członków załogi.

Okręt, na pokładzie którego znajduje się osiem brytyjskich niewykrywalnych dla radarów odrzutowców F35B i 10 amerykańskich, wyruszył w sobotę z bazy marynarki w Portsmouth w 28-tygodniową misję na Oceanach Indyjskim i Spokojnym. Towarzyszyć mu w niej będą dwie brytyjskie fregaty, dwa niszczyciele, dwa statki zaopatrzeniowe i lotniskowiec, a także amerykański niszczyciel i holenderka fregata.

W czasie misji liczącej 25 tys. mil morskich przez Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Zatokę Adeńską, Morza Arabskie i Ocean Indyjski do Morza Filipińskiego, lotniskowiec złoży wizyty w 40 krajach, w tym w Indiach, Japonii, Korei Południowej i Singapurze i weźmie udział w ponad 70 wydarzeniach.

PoprzedniPrace and kampusem przyrodniczym w Hampshire mogą się zacząć jeszcze w tym roku
NastępnyPfizer i AstraZeneca są skuteczne przeciwko wariantowi indyjskiemu