Start Wiadomości Królowa rozdała pieniądze emerytom

Królowa rozdała pieniądze emerytom

737
0

W Wielki Czwartek królowa Elżbieta II odwiedziła Leicester, by zgodnie z Wielkanocną tradycją, sięgającą setek lat, rozdać poddanym symboliczne pieniądze.

Królowa podarowała pieniądze 91 kobietom i 91 mężczyznom, aby symbolicznie oznaczyć każdy rok swojego życia. Tegoroczną grupą ludzi, która zgodnie z tradycją otrzymała pieniądze, byli emeryci. Wręczone przez królową monety oznaczały uznanie dla ich służby kościołowi i miastu.

Tradycja monarchy rozdającego poddanym pieniądze pochodzi z XIII wieku. Każda osoba otrzymała od Elżbiety II dwie portmonetki – białą oraz czerwoną. W białej znajdowała się specjalnie wydana na tę okazję moneta o nominale 91p, symbolizująca wiek królowej. Wewnątrz czerwonej portmonetki znalazła się moneta o wartości 5 funtów, która przypieczętowała stulecie Domu Windsorów, oraz 50-pensówka, upamiętniająca Isaaca Newtona – informuje Evening Standard.

Na ulicach pojawiły się setki ludzi, bo zobaczyć i pozdrowić królową Elżbietę, która pojawiła się w katedrze w Leicester. –To była wspaniała okazja, królowa jest niesamowita, bo uśmiechnęła się do każdej osoby, a na końcu rozmawiała z dziećmi – powiedział jeden z uczestników spotkania. – To było naprawdę miłe, był móc spotkać królową. To było niesamowite. Wyglądała młodziej. Nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek spotkam się z królową – dodał inny uczestnik Wielkanocnych obchodów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOto drogi w Hampshire, których najlepiej unikać w czasie długiego weekendu
NastępnyOgromna plantacja marihuany znaleziona w centrum Londynu