Start Coronavirus Królowa powiedziała Wielkiej Brytanii: odniesiemy sukces w walce

Królowa powiedziała Wielkiej Brytanii: odniesiemy sukces w walce

565
0

Królowa powiedziała w przesłaniu dla narodu, że ​​Wielka Brytania odniesie sukces w walce z pandemią koronawirusa.

W wyjątkowym przemówieniu monarchini podziękowała ludziom za przestrzeganie rządowych zasad pozostania w domu i wyraziła uznanie dla tych, którzy działają, aby pomóc innym.

Podziękowała także kluczowym pracownikom, mówiąc, że każda godzina pracy zbliża nas do powrotu do bardziej normalnych czasów.

Obecnie liczba osób zmarłych z powodu wirusa w Wielkiej Brytanii osiągnęła 4934.

– Tym razem łączymy się ze wszystkimi narodami na całym świecie we wspólnym wysiłku, wykorzystując wielki postęp nauki i nasze instynktowne działania. Odniesiemy sukces i ten sukces będzie należał do każdego z nas. Powinniśmy pocieszyć się, że chociaż teraz może nam być ciężko, powrócą lepsze dni: znów będziemy z naszymi przyjaciółmi; znów będziemy z naszymi rodzinami; spotkamy się ponownie. – powiedziała królowa.

Monarchini powiedziała również, że bolesne poczucie oddzielenia od swoich bliskich spowodowane przez nakazany dystans społeczny, przypomniał jej o doświadczeniach dzieci ewakuowanych podczas II wojny światowej. – Teraz, tak jak wtedy, wiemy w głębi duszy, że tak należy zrobić – powiedziała. Królowa powiedziała też, że przypomniała sobie o swojej pierwszej audycji radiowej w 1940 r., kiedy wraz ze swoją siostrą księżniczką Margaret rozmawiały z ewakuowanymi dziećmi.

Monarchini powiedziała, że wszyscy, którzy przestrzegali wskazówek, aby pozostać w domu, pomagali chronić bezbronnych i oszczędzali wielu rodzinom bólu odczuwanego już przez tych, którzy stracili bliskich. – Wspólnie walczymy z tą chorobą i chcę was zapewnić, że jeśli pozostaniemy zjednoczeni i zdecydowani, to przezwyciężymy ją – dodała.

W przeszłości zdarzały się już takie trudne i wyjątkowe, rzadkie przemówienia królowej. Były to między innymi transmisja po śmierci Diany, księżnej Walii w 1997 r., lub przemówienie królowej podczas jej wizyty w Irlandii w 2011 r.

Tym razem przemówienie królowej miało na celu uspokojenie i inspirację do działania, ale przede wszystkim, aby przekształcić kryzys w decydujący moment w narodzie, który na zawsze zapamięta swój wspólny wysiłek na rzecz ratowania życia swojego i innych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLiczba przypadków koronawirusa ponownie wzrasta – 809 w Hampshire i 145 w Southampton
NastępnyBoris Johnson trafił do szpitala na badania