Start Wiadomości Królowa Elżbieta II panuje już 65 lat

Królowa Elżbieta II panuje już 65 lat

1652
0

Dziś mija 65 lat od kiedy królowa objęła brytyjski tron. To pierwsza taka sytyacja w przypadku tej monarchii.

„The Telegraph” informuje, że zgodnie z zapowiedziami Pałacu Buckingham, rodzina królewska nie planuje hucznego świętowania. Dla królowej  rocznica koronacji jest równocześnie rocznicą śmierci ojca, przedwcześnie zmarłego, króla Jerzego VI. Windsorowie spędzą więc ten dzień w kameralnym gronie.

Zasiadająca na tronie od 1952 roku królowa pełni funkcję głowy państwa w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, jej władzy podlega formalnie także 15 innych państw należących do Wspólnoty Narodów.

Elżbieta II została najdłużej panującym brytyjskim monarchą w 2015 roku, kiedy to pokonała rekord panującej 63 lata królowej Victorii.

– Królowa Elżbieta II jest jedną z najbardziej znanych marek Brytyjskiego Królestwa. Wydarzenia z jej udziałem są jednymi z najczęściej oglądanych programów na świecie – tłumaczy Margaret A. Szwed, specjalistka ds komunikacji marketingowej i neuromarketingu. – Królowa to marka globalna, obserowana i analizowana w każdym zakątku globu. Sztab fachowców od marketingu politycznego każdego dnia dba o to, żeby nie traciła na popularności a mit nie spowszedniał. Dlatego dziś królowa ma założone konto na Twitterze, na Facebooku, a członkowie rodziny królewskiej często pojawiają sie na okładkach gazet. Marka „królowa” doskonale potrafi wcielić w życie zmiany, które są oczekiwane od niej w społeczeństwie – podkreśla.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNiezwykły Festiwal Światła powraca do Southampton
NastępnyPolicja w Southampton planuje łapać kierowców, którzy jeżdżą za blisko rowerzystów