Start Wiadomości Królewski poród coraz bliżej. Księżna Kate przewieziona do szpitala

Królewski poród coraz bliżej. Księżna Kate przewieziona do szpitala

999
0

St Mary’s Hospital w Paddington przyjął już księżną Kate na oddział położniczy – poinformował wczesnym rankiem Pałac Kensington.

Książe i księżna Cambridge są już na miejscu. Według zwyczaju jako pierwsza o narodzinach dziecka dowie się królowa Elżbieta.

Według BBC rozpoczęła się już wczesna faza poordu. Publicznie nie jest znana płeć dziecka, ani jego imię. Brak szczegółowych informacji jedynie podsyca ciekawość oczekujących na królewskiego potomka. Bukmacherzy przyjmują zakłady, a najwyżej na liście imion znajdują się Alice, Elizabeth i Charlotte w przypadku dziewczynek i Artur, Henry i James w przypadku chłopców. Według prowadzących zakłady kilkakrotnie bardziej prawdopodobne jest, że William i Kate spodziewają się dziewczynki, a nie chłopca.

Wieść o przewiezieniu księżnej Kate do szpitala już wywołała falę gratulacji i życzeń. J.K. Rowling, autorka bestselerowej sagi o przygodach Harry’ego Pottera zastanawia się, co by się stało, gdyby następczynią tronu została dziewczynka o imieniu Victoria. Z kolei David Cameron i Nick Clegg, zamieścili na Twitterze niemal identyczne życzenia, w których podkreślają, że to drugie dziecko księżnej Cambridge i zapewniają, że cały kraj jest z nią w tej chwili.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniTysiące zwiedzających spodziewanych na Poole Harbour Boat Show
NastępnyTo dziewczynka! Księżna Kate urodziła dziecko, zaledwie po dwóch godzinach od przybycia do szpitala