Start Coronavirus Kraje afrykańskie na czerwonej liście – i inne zasady podróżowania w Wielkiej...

Kraje afrykańskie na czerwonej liście – i inne zasady podróżowania w Wielkiej Brytanii

400
0

Dziesięć krajów południowoafrykańskich zostało umieszczonych na brytyjskiej czerwonej liście podróżniczej z powodu obaw związanych z nowym wariantem Covid.

Rząd ogłosił również, że każdy, kto wjeżdża do Wielkiej Brytanii, musi przejść test PCR do końca drugiego dnia po przybyciu.

Zmiany oznaczają powrót brytyjskiej czerwonej listy podróżniczej, która została usunięta ze wszystkich krajów w październiku. W piątek na czerwoną listę trafiły RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesotho i Eswatini.

W sobotę ogłoszono, że cztery kolejne kraje zostaną dodane do czerwonej listy. Są to Angola, Namibia, Mozambik i Zambia.

Podróżni ze wszystkich tych krajów nie będą mogli wjechać do Wielkiej Brytanii, chyba że są obywatelami Wielkiej Brytanii lub Irlandii lub mieszkańcami Wielkiej Brytanii. Przybysze będą musieli zapłacić za pobyt i izolować się w hotelu zatwierdzonym przez rząd przez 10 dni.

Jakie są zasady podróżowania w Wielkiej Brytanii z innych krajów?

Przed podróżą do Wielkiej Brytanii.

W pełni zaszczepieni pasażerowie podróżujący do Wielkiej Brytanii z wielu innych krajów nie muszą już wykonywać testu na Covid przed wyjazdem.

Dotyczy to osób zaszczepionych w Wielkiej Brytanii, UE, USA i dziesiątkach innych uznanych krajów – w tym Brazylii, Hongkongu, Indii, Pakistanu i Turcji. Musisz być w stanie udowodnić, że jesteś w pełni zaszczepiony.

Zmiany dotyczą również osób poniżej 18 roku życia mieszkających w jednym z tych krajów, niezależnie od tego, czy są zaszczepione, czy nie.

Po przyjeździe

Osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii będą musiały wykonać test PCR do końca drugiego dnia po przyjeździe i izolować się, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku testu.

Każdy, kto będzie miał kontakt z pozytywnym przypadkiem Omicron, będzie musiał się izolować – nawet jeśli otrzymał obie dawki szczepionki.

Wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii muszą również wypełnić formularz lokalizatora pasażerów 48 godzin lub mniej przed podróżą.

PoprzedniW Southampton rozpoczęto kampanię zachęcającą kobiety w ciąży do szczepień
NastępnyOgłoszono nowe zasady Covid: Zakrywanie twarzy w pomieszczeniach obowiązkowe