Start Wiadomości Koszty opieki nad dziećmi zbyt wysokie dla samotnych rodziców

Koszty opieki nad dziećmi zbyt wysokie dla samotnych rodziców

793
0

Niezamożni rodzice w Wielkiej Brytanii narzekają, że nie są w stanie zarobić na rosnące koszty opieki nad dzieckiem. Coraz częściej muszą zrezygnować z pracy na pełny etat by samodzielnie zająć się swymi pociechami. Zwłaszcza samotni rodzice nie są w stanie udźwignąć kosztów przedszkoli lub wynagrodzenia opiekunek.

Takie wnioski wypływają z badań, które, jak informuje Wolters Kluwer, zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na grupie ponad tysiąca rodziców posiadających dzieci, przed 16 rokiem życia. 18 procent ankietowanych potwierdziło, że koszty opieki nad latoroślą znacznie przewyższają możliwości finansowe pojedyńczego rodzica.

Aby nadal regularnie opłacać opiekę, przedszkole lub szkołę, niemal jedna trzecia rodziców musiała znacznie zmniejszyć wydatki na przyjemności. Dla 16 proc. rodziców było to związane z ograniczeniem wydatków na podstawowe zakupy. Ponad połowa w tej grupie żąda, by kwestia wysokich kosztów opieki nad dziećmi stała się priorytetem dla gabinetu Davida Camerona.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniObama chce Wielkiej Brytanii w UE
NastępnyMężczyzna aresztowany w związku z napaściami na kobiety w Bournemouth Gardens zwolniony za kaucją