Start Polecane Kościelne dzwony zostaną wyciszone

Kościelne dzwony zostaną wyciszone

397
0

Ujawniono kolejne plany operacji „London Bridge”, na wypadek śmierci królowej Elżbiety II. Nowe ustalenia dotyczą dzwonów kościelnych w całej Wielkiej Brytanii.

W ramach operacji „London Bridge” podczas pogrzebu Jej Królewskiej Mości rozlegną się specjalnie wyciszone dzwony. W związku z tym kaletnicy w całej Wielkiej Brytanii wyprodukują mufy dla dzwonów kościelnych, które będą bić po śmierci monarchy. 
Mufy są produktem specjalistycznym i wyrabia je tylko niewielu producentów skór w Wielkiej Brytanii. Kaletnicy w całym kraju już odnotowali wzrost hurtowych zamówień na produkty specjalistyczne. 

Pełne mufy służą do wytłumienia dźwięku obu uderzeń dzwonu i są zarezerwowane tylko na okoliczność śmierci królowej. Dźwięki dzwonów są czasami są na wpół przytłumione podczas Niedzieli Pamięci i pogrzebów.
W momencie śmierci królowej Elżbiety II niezależnie od pory dnia premier Wielkiej Brytanii otrzyma niezwłocznie wiadomość: „London Bridge is down”. Od lat 60. XX wieku służby są gotowe na wypadek śmierci monarchini, a cała procedura – od momentu potwierdzenia zgonu do pogrzebu w dziesiątym dniu – jest opracowana co do minuty.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWieczorny bilet autobusowy w Southampton za 1 funta
NastępnyPsia kawiarnia powraca do Southampton