Start Polecane Koronawirus w Southampton? Student uniwersytetu źle się poczuł po powrocie z Chin

Koronawirus w Southampton? Student uniwersytetu źle się poczuł po powrocie z Chin

3661
0

Kilku studentów Uniwersytetu w Southampton zostało odizolowanych po tym, jak jeden z nich zachorował po powrocie z Chin, gdzie panuje koronawirus.

Rzecznik uniwersytetu powiedział, że student, który źle się czuje „zrobił dokładnie to, co należy”, czyli skontaktował się z NHS. Sanitariusze zostali następnie wysłani do akademików uniwersyteckich w poniedziałek, aby zabrać studenta do szpitala. Nie jest jasne, z którego regionu Chin wracał student, który został już wypisany do domu.

Rzecznik uczelni powiedział: „Wczoraj jeden z naszych studentów,zakwaterowany w Mayflower Halls, wrócił z Chin i przeniósł się bezpośrednio z lotniska do swojego mieszkania bez odwiedzania kampusu. W ramach środków ostrożności wezwano karetkę pogotowia, aby zabrać studenta i jego współlokatorów do szpitala ogólnego w Southampton na badania. Od tego czasu studenci zostali zwolnieni przez NHS, ale zgodnie z oficjalnymi wytycznymi zdrowia publicznego w Anglii pozostają w izolacji.”

Według ostatnich informacji, 30 000 obywateli Wielkiej Brytanii w Chinach zostało wezwanych do opuszczenia kraju. Władze USA odmawiają wjazdu na swoje terytorium wszystkim zagranicznym podróżnikom, którzy byli w Chinach w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

PoprzedniMet Office wydało ostrzeżenie o silnych wiatrach dla Hampshire
NastępnySouthampton Lantern FestivalParade zakończy obchody chińskiego Nowego Roku