Start Wiadomości Koronawirus w Londynie. Zmarł pierwszy pacjent

Koronawirus w Londynie. Zmarł pierwszy pacjent

591
0

Do tej pory w Londynie potwierdzono 61 przypadków koronawirusa. Rada na razie nie odwołuje imprez masowych.

Pierwszy pacjent z koronawirusem w Londynie zmarł, była to osoba z grupy podwyższonego ryzyka, z innymi, długofalowymi chorobami.

Mimo, że rosną obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa w stolicy, organizatorzy Maratonu Londyńskiego poinformowali, że nie planują odwoływać tego wydarzenia. W oświadczeniu z London Marathon Events, który zarządza corocznym wyścigiem, najnowsza rada rządowa mówi, że wszystkie imprezy masowe powinny być kontynuowane. Choć maraton w Paryżu i Barcelonie został przełożony, uważa się, że nawet w przypadku odwołania wydarzenia ludzie nadal będą biegać tą trasą, tyle, że bez wsparcia medycznego, które w przypadku imprezy zorganizowanej jest pod ręką. Zapytany, czy organizatorzy planują przełożyć wydarzenie na później w tym roku, jeśli zostanie ono odwołane, rzecznik London Marathon Events powiedział, że nie jest w stanie spekulować.

Obecna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa we wtorek rano (10 marca) w Wielkiej Brytanii wynosi 319, z czego 61 w Londynie, w 23 dzielnicach. Pięć osób zmarło.

Jednym z najnowszych potwierdzonych przypadków był przypadek pracownika TfL, potwierdzony w poniedziałek 9 marca.

Wczoraj Włochy zostały całkowicie zablokowane, a dziś British Airways ogłosiło, że anuluje wszystkie loty do tego kraju.

Ludzie na Ealing nie wychodzą na zewnątrz – chyba, że po zapasy żywności do sklepów. Papier toaletowy i makaron błyskawicznie znikają z półek.

Wczoraj wieczorem Departament Zdrowia opublikował najbardziej aktualne informacje na temat lokalizacji przypadków koronawirusa w Londynie. Nowe dane pokazały 23 dzielnice z przypadkami koronawirusa.

Firma inwestycyjna KKR zamyka oba londyńskie biura w Westminster w celach sanitarnych po pozytywnym wyniku testu pozytywnego na koronawirusa COVID-19.

Zastępca dyrektora medycznego Anglii mówi Sky News, że będzie wiele tysięcy osób w Wielkiej Brytanii zarażonych COVID-19.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniVirgin Atlantic lata prawie pustymi samolotam
NastępnyLiczba bezdomnych w Southampton spadła o połowę w ciągu roku