Start Coronavirus Koronawirus: testowanie dostaw do szpitali na Isle of Wight za pomocą dronów

Koronawirus: testowanie dostaw do szpitali na Isle of Wight za pomocą dronów

619
0

Wielka Brytania rozpocznie w przyszłym tygodniu testowanie dostaw lekarstw do szpitali przez drony. Rząd ogłosił, że drony zostaną wykorzystane do transportu materiałów medycznych z Hampshire na wyspę Wight.

Grant Shapps, sekretarz stanu ds. transportu, powiedział, że planowana próba dostaw za pomocą dronów zostanie przyspieszona i rozpocznie się w przyszłym tygodniu. W marcu rząd ogłosił finansowanie testów dronów i nowego systemu kontroli ruchu lotniczego.

Shapps powiedział, że istnieje „pilna potrzeba” rozpoczęcia procesu wcześniej niż planowano.Przeprawy promowe na wyspę Wight są obecnie zmniejszone z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Bezzałogowy statek powietrzny (UAV) może dostać się na wyspę Wight w około 10 minut.Rząd spodziewa się wykonania około czterech lotów dziennie, w zależności od potrzeb NHS.

Wcześniej w tym roku rząd przekazał 28 mln funtów lokalnym władzom w Southampton i Portsmouth na badania nad stworzeniem stref transportowych w przyszłości, z czego 8 mln miało być wykorzystane na testowanie dronów do transportu towarów.

PoprzedniBrytyjski rząd rozważa zezwolenie na spotkania z rodziną i przyjaciółmi
NastępnyLiczba zgonów w Wielkiej Brytanii wyniosła 20 000