Start Coronavirus Koronawirus: test wirusa z wynikiem w 20 minut

Koronawirus: test wirusa z wynikiem w 20 minut

690
0

Sekretarz zdrowia Matt Hancock ogłosił, że trwają badania nad testem na koronawirusa, który dawałby wynik już po 20 minutach.

Nowy test na koronawirusa nie musiałby być wysyłany do laboratorium. Hancock powiedział także, że ponad 10 milionów testów na przeciwciała – sprawdzających, czy ktoś miał wirusa w przeszłości – rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak premier Boris Johnson postanowił znieść opłaty za korzystanie z NHS dla zagranicznych pracowników służby zdrowia i pracowników opieki. Migranci spoza UE muszą obecnie płacić dopłatę za opiekę zdrowotną, która wynosi 400 funtów rocznie, a w październiku ma wzrosnąć do 624 funtów. Jednak po narastającej presji ze strony posłów Boris Johnson zdecydował, że zagraniczny personel NHS i pracownicy opieki powinni zostać zwolnieni z opłat.

Rząd ogłosił w czwartek, że liczba osób, które zmarły po pozytywnym wyniku testu na wirusa, osiągnęła 36 042, co oznacza wzrost o 338.

Obecnie istnieją dwa rodzaje testów na koronawirusa. Testy na wymaz są już dostępne dla wszystkich dorosłych i dzieci w wieku powyżej pięciu lat. Polegają na pobraniu wymazu z nosa lub z tylnej części gardła i wskazaniu, czy dana osoba ma Covid-19.

Test na przeciwciała to badanie krwi, w którym szuka się przeciwciał we krwi, aby sprawdzić, czy dana osoba ma wirusa. Przeciwciała wytwarzane są przez nasz układ odpornościowy, który uczy się walki z infekcją.

Nowe testy zostaną przeprowadzone w Hampshire w niektórych oddziałach pogotowia ratunkowego, ośrodkach testujących lekarzy rodzinnych i domach opieki. Okres próbny potrwa sześć tygodni, podczas których planowane jest przebadanie do 4000 osób.

Poprzedni13-latek z Southampton aresztowany pod zarzutem posiadania broni palnej
NastępnyTesty na koronawirusa dostępne w sieci sklepów Superdrug