Start Coronavirus Koronawirus: rok od wykrycia pierwszego przypadku wirusa w Southampton

Koronawirus: rok od wykrycia pierwszego przypadku wirusa w Southampton

376
0

Minął rok od zarejestrowania pierwszych przypadków koronawirusa w Southampton.

15 marca ubiegłego roku pierwszy pozytywny przypadek Covid-19 został przetestowany w Southampton. Dane zostały opublikowane przez Public Health England o godzinie 9 rano 15 marca 2020 roku.

Od początku pandemii Hampshire odnotowało 89 846 przypadków i 1864 zgonów. Pierwszy pozytywny przypadek w Hampshire odnotowano 3 marca 2020 r.

16 marca 2020 roku zmarł pierwszy pacjent z koronawirusem w Southampton. Szpital Uniwersytecki w Southampton ogłosił, że 69-letni mężczyzna, u którego wykryto COVID-19, zmarł.

W kwietniu na lotnisku w Southampton powstała tymczasowa kostnica. Tymczasowa kostnica została ustawiona po jednej stronie lotniska i została całkowicie oddzielona od terminalu pasażerskiego i operacji lotniskowych.

Pod koniec września lotnisko Southampton zostało przekształcone w miejsce masowych testów, zastępując dotychczasowy tego typu obiekt mieszczący się na parkingu Tipner w Portsmouth.

Wreszcie, 8 grudnia, weteran II wojny światowej Michael Tibbs był pierwszym pacjentem, który skorzystał z centrum szczepień w Hampshire w szpitalu Queen Alexandra w Portsmouth.

W ramach starań o wprowadzenie dwóch zatwierdzonych szczepionek – szczepionki Pfizer / BioNTech i szczepionki Oxford / AstraZeneca, otwarto 56 placówek w całym hrabstwie. NHS rozpoczęła szczepienia ludzi 7 grudnia, rozpoczynając największy program szczepień w historii.

Pierwszy lokalny ośrodek szczepień w Hampshire znajdował się w Portsmouth University Hospitals Trust. Obecnie w całym hrabstwie istnieje 56 ośrodków szczepień otwartych dla społeczeństwa w ramach walki z wirusem.

PoprzedniW ubiegłym roku tysiące mieszkańców Southampton nie wykonało ratujących życie badań
NastępnyPlany przekształcenia Bargate Quarter w Southampton zostały zatwierdzone