Start Coronavirus Koronawirus: rekordowy wzrost liczby zgonów w Wielkiej Brytanii

Koronawirus: rekordowy wzrost liczby zgonów w Wielkiej Brytanii

1130
0

W Wielkiej Brytanii kolejne 89 osób zmarło, co jest największym odnotowanym dobowym wzrostem liczby zgonów z powodu koronawirusa, przy łącznej liczbie 424 zgonów.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej ogłosił najnowsze dane pierwszego dnia ogólnokrajowej blokady w celu przeciwdziałania COVID-19, podkreślając że zdecydowana większość nowych zgonów miała miejsce w Anglii.

Osiemdziesiąt trzy śmiertelne przypadki koronawirusa potwierdzone we wtorek miały miejsce w Anglii, dwie w Szkocji, jedna w Walii i trzy w Irlandii Północnej.

NHS England ogłosił, że pacjenci, którzy umarli w Anglii, byli w wieku od 33 do 103 lat i byli w grupach wrażliwych lub mieli schorzenia podstawowe.

21 zgonów miało miejsce w londyńskim North University Healthcare NHS Trust, który w zeszłym tygodniu odnotował krytyczny incydent w Northwick Park Hospital w Harrow po tym, jak zabrakło łóżek do intensywnej terapii w wyniku gwałtownego wzrostu liczby pacjentów z koronawirusem.

Liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 8 077, co oznacza wzrost o 1427 (z 6650 do 8 077) w poniedziałek.

PoprzedniWestquay i Marlands w Southampton zamknięte z powodu wybuchu koronawirusa
NastępnyKsiążę Karol ma koronawirusa