Start Polecane Koronawirus: problemy z otwarciem odkrytych basenów

Koronawirus: problemy z otwarciem odkrytych basenów

500
0

Operatorzy basenów znajdujących się na zewnątrz skrytykowali termin ogłoszenia przez rząd zezwolenia na ich ponowne otwarcie.

Niektórzy zdecydowali się nie otwierać, twierdząc, że brak czasu na przygotowanie sprawił, że krótszy sezon letni stał się „nieopłacalny”. Wiele z tych basenów jest prowadzonych przez grupy społeczne lub organizacje charytatywne, które podjęły wysiłki w celu zbierania funduszy, aby przetrwać.

Rząd powiedział, że „kompleksowe wytyczne” są dostępne dla operatorów rekreacyjnych. W ramach złagodzenia ograniczeń związanych z koronawirusem pływacy mogą odwiedzać baseny odkryte od soboty, a siłownie, baseny kryte i obiekty sportowe można ponownie otworzyć od 25 lipca.

Operatorzy basenów powiedzieli, że ogłoszenie o otwarciu przyszło za późno, aby umożliwić im przejście przez proces czyszczenia i napełniania basenów oraz spełnianie standardów bezpieczeństwa jakości wody.

W całej Wielkiej Brytanii znajduje się ponad 100 publicznych kąpielisk – wiele z nich zostało odnowionych i przejętych przez grupy społecznościowe. Kąpielisko Hilsea Lido w Hampshire, prowadzone przez ochotników, ogłosiło na Facebooku: „z ciężkim sercem” informujemy, że kąpielisko nie otworzy się ponownie do 2021 r.

PoprzedniWielka Brytania rezygnuje z unijnych szczepionek na koronowirusa
NastępnyHampshire ma czwarty najlepszy wynik kredytowy w UK