Start Coronavirus Koronawirus: pielęgniarka błaga ludzi, aby przestrzegali dystansu społecznego

Koronawirus: pielęgniarka błaga ludzi, aby przestrzegali dystansu społecznego

876
0

Rząd złagodził nieco restrykcje dotyczące pozostawania w domu i dozwolone są nieograniczone ćwiczenia na powietrzu. W związku z tym na ulicach i w parkach pojawia się coraz więcej osób. Pracownicy NHS błagają ludzi, aby ściśle przestrzegali zasad dystansu społecznego.

Louise Wigginton, specjalistyczna pielęgniarka pracująca na oddziale intensywnej terapii Covid-19 Red Zone w centrum Londynu, powiedziała, że ​​czuje się zaniepokojona i niedoceniona po zaobserwowaniu grup osób pijących i spotykających się w parku bezpośrednio przed oddziałem intensywnej opieki szpitalnej. „Opalali się, pili i spotykali się w dużych grupach” – powiedziała 29-latka. „Ja i moi koledzy powiedzieliśmy sobie: „czy nas tu nie widzą? „Ludzie już nie słuchają zasad, a teraz, gdy blokada jest złagodzona, będzie tylko gorzej”.

Louise, która pochodzi z Hampshire zwykle pracuje przez 13 godzin i mówi, że często nie robi przerwy. „Martwię się o pozostawienie moich pacjentów bez opieki, ponieważ wiem, że wszyscy są tak zajęci” – powiedziała.

Sobota, 9 maja, kiedy temperatury w mieście osiągnęły maksimum 23 ° C, była najtrudniejszą zmianą, jaką Louise przepracowała w ciągu siedmiu lat swojej kariery. „Mój pacjent z Covid-19 był najtrudniejszym pacjentem, z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia. Było mi tak gorąco w moim ubraniu ochronnym i maseczce, że myślałam, że zemdleję”.

Mimo poświęcenia personelu szpitala, grupy ludzi nie miały żadnych oporów przed lekceważeniem zasad dystansu społecznego w parku naprzeciwko oddziału, na którym umierają pacjenci.

PoprzedniFarma konopi odkryta w Lordshill, Southampton
NastępnyDo Wielkiej Brytanii zbliża się kolejna fala ciepła