Start Coronavirus Koronawirus: Otyłość zwiększa ryzyko związane z Covid-19

Koronawirus: Otyłość zwiększa ryzyko związane z Covid-19

332
0

Bycie otyłym lub z nadwagą zwiększa ryzyko poważnej choroby lub śmierci spowodowanej przez Covid-19, mówią eksperci po przeanalizowaniu istniejących badań.

Przegląd dowodów przeprowadzony przez Public Health England wykazał, że nadwaga zwiększa ryzyko hospitalizacji lub intensywnej terapii. Ryzyko znacznie wzrasta wraz ze wzrostem wagi.

Publikacja ta wyprzedza oczekiwane przez rząd ogłoszenie nowych środków mających na celu ograniczenie otyłości. Dr Alison Tedstone, główny dietetyk w Public Health England, powiedziała, że ​​obecne dowody są jasne, że nadwaga lub otyłość naraża Cię na większe ryzyko poważnej choroby lub śmierci z powodu Covid-19, a także wielu innych chorób zagrażających życiu.

„Utrata wagi może przynieść ogromne korzyści dla zdrowia – a także może pomóc w ochronie przed zagrożeniami dla zdrowia związanymi z Covid-19” – powiedziała. „Argumenty za podjęciem działań w sprawie otyłości nigdy nie były silniejsze”.

Wielka Brytania ma jeden z najwyższych wskaźników otyłości w Europie. Prawie dwie trzecie dorosłych w Anglii ma nadwagę lub otyłość, podobnie jak w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

PoprzedniPrzestępczość w Southampton zmniejszyła się w wyniku pandemii
NastępnyKoronawirus: obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych z Hiszpanii