Start Coronavirus Koronawirus: obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych z Hiszpanii

Koronawirus: obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych z Hiszpanii

609
0

Podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii z Hiszpanii muszą teraz poddać się kwarantannie przez 14 dni, zgodnie z nowymi zasadami podróżowania dotyczącymi koronawirusa.

Nowe zasady zostały ogłoszone w sobotę po gwałtownym wzroście liczby przypadków koronawirusa w Hiszpanii. Ponad 900 nowych przypadków wirusa zgłoszono w piątek. Hiszpańscy urzędnicy ostrzegają również, że druga fala może być nieuchronna, ponieważ w dużych miastach odnotowano wzrost liczby przypadków.

Linie lotnicze, w tym British Airways, skrytykowały nowe środki jako „kolejny cios” dla brytyjskich wczasowiczów. Rory Boland, redaktor czasopisma „Consumer Rights” „What’s?”, powiedział, że wielu podróżnych będzie „głęboko wściekłych”, że rząd nie podjął decyzji 48 godzin wcześniej, „zanim dziesiątki tysięcy z nich odleciało na letnie wakacje do Hiszpanii”. „Wielu nie podróżowałoby, gdyby wiedzieli, że po powrocie czeka ich 14 dni kwarantanny” – powiedział.

Profesor Jonathan Van-Tam, zastępca dyrektora medycznego w Anglii, powiedział, że termin wprowadzenia takiego środka nigdy nie będzie odpowiedni dla wszystkich. „Za każdym razem, gdy zostanie podjęta decyzja, zawsze znajdą się ludzie, którzy właśnie opuścili Wielką Brytanię” – powiedział.

Departament Transportu doradził osobom przebywającym obecnie na wakacjach w Hiszpanii przestrzeganie lokalnych przepisów, powrót do domu w wyznaczonym terminie i sprawdzenie witryny internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych z poradami dotyczącymi podróży w celu uzyskania dalszych informacji.

Kwarantanna ma zastosowanie do osób powracających z kontynentalnej części Hiszpanii, Wysp Kanaryjskich i Balearów, takich jak Majorka i Ibiza.