Start Coronavirus Koronawirus: najwięcej palaczy zrezygnowało z nałogu od dekady

Koronawirus: najwięcej palaczy zrezygnowało z nałogu od dekady

420
0

Ponad milion osób rzuciło palenie od czasu pandemii Covid-19, sugerują badania dla organizacji charytatywnej Action on Smoking and Health (Ash).

Spośród tych, którzy rzucili palenie w ciągu ostatnich czterech miesięcy, 41% stwierdziło, że jest to bezpośrednia odpowiedź na koronawirusa. Dodatkowo University College London (UCL) stwierdził, że więcej osób rzuciło palenie w ciągu roku do czerwca 2020 r. niż w jakimkolwiek roku, odkąd badanie rozpoczęło się w 2007 r.

Zgodnie z zaleceniami rządu palacze są bardziej narażeni na zarażenie się Covid-19. Od 15 kwietnia do 20 czerwca reprezentatywna grupa 10 000 osób, zarejestrowana przez ankietera YouGov w imieniu Ash, została zapytana o ich nawyki związane z paleniem. Wyniki wykorzystano do oszacowania całkowitej liczby osób rzucających palenie w Wielkiej Brytanii.

Prawie połowa osób, które zrezygnowały z palenia w ciągu ostatnich czterech miesięcy, powiedziała, że ​​pandemia odegrała ważną rolę w ich decyzji. Może to wynikać z szeregu czynników, w tym problemów zdrowotnych, dostępu do tytoniu podczas izolowania lub zaprzestania palenia w towarzystwie.

PoprzedniZobacz czy po Brexicie będziesz mile widziany w UK
NastępnyPrzebudowa jednego z parków w Southampton