Start Coronavirus Koronawirus: Mercedes F1 jako pomoc w oddychaniu

Koronawirus: Mercedes F1 jako pomoc w oddychaniu

729
0

W ciągu niecałego tygodnia opracowano wspomaganie oddychania, które może pomóc pacjentom z koronawirusem uniknąć intensywnej terapii. Urządzenia CPAP są mniej inwazyjne niż respirator.

Inżynierowie z University College London współpracowali z klinicystami z UCLH i Mercedes Formula One, aby zbudować urządzenie, które dostarcza tlen do płuc bez potrzeby stosowania wentylatora.

Urządzenia do ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP) są już używane w szpitalach, ale nadal ich brakuje.

Chiny i Włochy również wykorzystały je, aby pomóc pacjentom z Covid-19.

Czterdzieści nowych urządzeń zostało dostarczonych do ULCH i do trzech innych londyńskich szpitali. Jeśli próby przebiegną pomyślnie, Mercedes-AMG-HPP może wyprodukować do 1000 maszyn CPAP dziennie.

Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) już wydała zgodę na ich stosowanie.

Tymczasem konsorcjum brytyjskiego biznesu przemysłowego, technologicznego i inżynieryjnego w Wielkiej Brytanii zjednoczyło się, aby produkować wentylatory medyczne dla NHS.

Konsorcjum „VentilatorChallengeUK” obejmuje Airbus, BAE Systems, Ford, Rolls-Royce i Siemens.

Firmy z konsorcjum otrzymały od rządu zamówienia na ponad 10 000 wentylatorów, chociaż nadal oczekuje się na zatwierdzenie MHRA. Produkcja ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Dick Elsy, dyrektor generalny High Value Manufacturing Catapult, powiedział: – To konsorcjum skupia jedne z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Współpracują z niewiarygodną determinacją i energią, aby zwiększyć produkcję bardzo potrzebnych respiratorów i zwalczyć wirusa, który atakuje ludzi w wielu krajach.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniEasyJet uziemia całą flotę
NastępnyKoronawirus: po desperackim wołaniu o pomoc, FoodBank otrzymał 500 kg jedzenia