Start Coronavirus Koronawirus ma kosztować Radę Miasta Southampton 45 milionów funtów

Koronawirus ma kosztować Radę Miasta Southampton 45 milionów funtów

484
0

Oficjalne dokumenty wykazały, że pandemia ma kosztować Radę Miasta Southampton 45 milionów funtów w roku budżetowym 2020/21.

Jak dotąd rząd przyznał władzom miasta ponad 16 milionów funtów i powiedział, że udziela radom „bezprecedensowego wsparcia”. Jednak dokumenty rady miejskiej ujawniły, że władze nadal borykają się z niedoborem 28,8 mln funtów.

Sporządzono plany rozwiązania problemu niedoboru. Jednak władze stwierdziły, że koszty mogą wzrosnąć i potrzebne jest większe wsparcie ze strony rządu.

Wśród planów zaradzenia temu niedoborowi jest potencjalna dotacja w wysokości 10,9 mln funtów, która mogłaby pochodzić od rządu i 9,6 mln funtów z budżetu rady. Zgodnie z dokumentem kolejne 1,5 miliona funtów można by zaoszczędzić dzięki „połączeniu środków, w tym bardziej rygorystycznemu zarządzaniu wydatkami na personel w związku z zatrudnieniem pracowników kontraktowych na czas określony i krótkoterminowy oraz zarządzaniu wakatami”.

Nie wiadomo jeszcze, czy zagrożone byłyby usługi czy miejsca pracy. W raporcie szefowie rad stwierdzili również, że „wiele będzie zależało od dalszego wsparcia rządu, bez którego dodatkowy niedobór jest prawie nieunikniony”.

PoprzedniWesołe miasteczka i inne wydarzenia odwołane z powodu nowych przepisów dot. koronawirusa
NastępnyWzrosną ceny posiłków szkolnych w Hampshire