Start Coronavirus Koronawirus kosztuje Southampton 6,7 miliona funtów

Koronawirus kosztuje Southampton 6,7 miliona funtów

861
0

Rady Miasta Southampton prosi Borisa Johnsona o wsparcie, po tym, jak ujawniono, że miasto straciło miliony funtów od początku pandemii.

Christopher Hammond, przywódca rady w Southampton, napisał do premiera Borisa Johnsona z prośbą o zapewnienie wsparcia finansowego. W swoim liście przywódca miasta powiedział, że od początku pandemii rada miasta „poniosła dodatkowe koszty w wysokości 2,4 miliona funtów i straciła około 4,3 miliona funtów”.

W miniony weekend rząd ogłosił dodatkowe 1,6 miliarda funtów na pomoc samorządom lokalnym. Hammond powiedział, że chociaż dodatkowy zastrzyk gotówki jest mile widziany, „to tylko kropla w morzu, aby zapewnić natychmiastowe pokrycie kosztów lokalnej reakcji na Covid-19”.

W swoim liście do Borisa Johnsona dodał: „Problemy finansowe mogą doprowadzić do wyższych kosztów dla NHS.” Hammond powiedział, że presja na opiekę społeczną dla dorosłych i usługi dla dzieci może przynieść prognozowane wydatki w wysokości 10 milionów funtów, podczas gdy dochody z przychodów z tytułu stawek biznesowych i podatku lokalnego są „znacznie niższe”.

Lider ostrzegł, że bez dalszego wsparcia, gdy kryzys koronawirusa dobiegnie końca, rady będą musiały zapewnić więcej cięć i wycofać usługi.

PoprzedniPolicja ostrzega mieszkańców hrabstwa przed włamywaczami
NastępnyLiczba ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii może być o 40% wyższa