Start Coronavirus Koronawirus: kluczowi pracownicy przetestują nową aplikację NHS do śledzenia kontaktów

Koronawirus: kluczowi pracownicy przetestują nową aplikację NHS do śledzenia kontaktów

465
0

Aplikacja NHS, której celem jest śledzenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, jest wprowadzana po raz pierwszy w ramach próby na wyspie Wight.

Pracownicy rady i pracownicy służby zdrowia jako pierwsi wypróbują aplikację do śledzenia kontaktów, a reszta wyspy będzie mogła pobrać ją od czwartku. Jeśli próba się powiedzie, aplikacja może być dostępna w całym kraju w ciągu kilku tygodni.

Aplikacja ma na celu szybkie śledzenie ostatnich kontaktów każdego, kto otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Jest to część rządowej strategii wyjścia z blokady, która ma na celu szeroko zakrojone testowanie i śledzenie kontaktów w celu monitorowania i ograniczania wszelkich przyszłych epidemii.

Matt Hancock, sekretarz zdrowia powiedział, że jeśli próba się powiedzie, aplikacja zostanie uruchomiona w całym kraju do połowy maja. aplikacja ta, opublikowana w sklepach z aplikacjami Apple i Google, działa przy użyciu połączenia Bluetooth. Rejestruje, kiedy dwie osoby, które mają aplikację, znajdują się w pewnej odległości od siebie przez czas dłuższy niż określony.

Jeśli jedna z tych osób zgłosi później objawy, wszyscy pozostali użytkownicy aplikacji, z którymi ta osoba miała kontakt w ciągu ostatnich dni, zostaną powiadomieni i, jeśli to będzie konieczne, zostaną poddani do izolacji.

PoprzedniDystans społeczny na lotniskach oznacza kilometrowe kolejki do samolotów
NastępnySpadek liczby wizyt u lekarzy GP z powodu pandemii koronawirusa