Start Coronavirus Koronawirus: Isle of Wight reaguje na aplikację do śledzenia kontaktów

Koronawirus: Isle of Wight reaguje na aplikację do śledzenia kontaktów

731
0

Wyspa Wight, najbardziej znana z białych skał kredowych i corocznego festiwalu muzycznego, znajduje się obecnie w centrum procesu rządowego, który, jak mają nadzieję przywódcy, pomoże wyprowadzić kraj z blokady.

Aplikacja do śledzenia kontaktów osób zarażonych koronawirusem zostanie uruchomiona w czwartek dla wszystkich wyspiarzy, jednak wśród mieszkańców panują mieszane uczucia. Aplikacja została uruchomiona dla lokalnych władz i pracowników służby zdrowia we wtorek – dwa dni przed wprowadzeniem jej do pozostałej części wyspy. Jednak radny Daryll Pitcher odmówił jej pobrania. Powiedział, że nie jest zadowolony z faktu, iż stał się „szczurem doświadczalnym”.

„Jestem bardzo zaniepokojony tym, że proces ten został nałożony na Isle of Wight i uważam, że ostatnie słowo powinno należeć do lokalnej społeczności” – powiedział. Pitcher, który jest koordynatorem reakcji Covid-19 w wiosce Wootton na wyspie, powiedział, że ma obawy dotyczące swoich swobód obywatelskich i bezpieczeństwa danych, ponieważ aplikacja śledzi każdego, kto ostatnio miał kontakt z osobą zarażoną wirusem.

Powiedział, że uważa, że ​​wyspa „nie nadaje się do testowania” ze względu na jej dane demograficzne i geograficzne, które różnią się od średniej krajowej w Wielkiej Brytanii. „Nie ma sensu testować w obszarze, w którym można być pewnym, że nigdy nie zadziała” – dodał.

PoprzedniKoronawirus w Wielkiej Brytanii – aktualizacja zaleceń
NastępnyBanksy składa hołd bohaterom NHS, prezentując nowe dzieło w szpitalu w Southampton