Start Coronavirus Koronawirus: dwoje „zdrowych” nastolatków, 13 i 19 lat, umiera w Londynie

Koronawirus: dwoje „zdrowych” nastolatków, 13 i 19 lat, umiera w Londynie

12390
0

Dwóch pozornie zdrowych nastolatków zmarło w Londynie po zarażeniu koronawirusem.

Ismail Mohamed Abdulwahab (lat 13) i Luca Di Nicola (lat 19) zmarli, ponieważ zarazili się śmiertelnym wirusem.

Ismail, uczeń z Brixton, w czwartek miał pierwsze objawy, którymi towarzyszyły problemy z oddychaniem, w konsekwencji czego przewieziony został do szpitala.

Jak poinformowali krewni Ismaila, chłopiec uzyskał dodatni  wynik na COVID-19. Ismail zmarł w poniedziałek we wczesnych godzinach w King’s College Hospital.  Jego rodzina nie mogła mu towarzyszyć w ostatnich godzinach życia ze względu na możliwość zarażenia groźnym wirusem.

Madinah College na stronie GoFundMe rozpoczął zbiórkę na pokrycie kosztów pogrzebu Ismaila. Zbiórka, której celem było osiągnięcie 4000 funtów, zebrała już ponad 54,919 funtów.

Jeden z dawców napisał: „Mam 13-latka i nie mogę sobie wyobrazić, przez co teraz przechodzicie”.

Rodzina Di Nicoli twierdzi, że 19-letnia ofiara COVID-19 również była „zdrowa”, a NHS potwierdziła, że nastolatek nie miał towarzyszących chorób. Mężczyzna zmarł z powodu zapalenia płuc 30 minut po przetransportowany go karetką do szpitala  North Middlesex. Z relacji ojca ofiary wynika, że jego syn zaraził się koronawirusem i że pozytywny wynik testu został potwierdzony przez  brytyjskie władze medyczne.

PoprzedniKoronawirus: czy w Wielkiej Brytanii będzie podobnie jak we Włoszech?
NastępnyOfiary przemocy domowej nadal mogą opuścić dom