Start Coronavirus Koronawirus: dopłaty dla osób o niskich dochodach, które muszą się izolować

Koronawirus: dopłaty dla osób o niskich dochodach, które muszą się izolować

508
0

Osoby o niskich dochodach w tych częściach Anglii, w których występuje wysoki wskaźnik koronawirusa, będą mogły ubiegać się o nawet 182 funty, jeśli będą musiały się izolować.

Od wtorku ci, którzy ubiegają się o Universal Credit lub Working Tax Credit i nie mogą pracować z domu, będą mogli otrzymać pieniądze – równe 13 £ dziennie. Projekt zostanie testowany najpierw tylko w niektórych częściach północno-zachodniej Anglii.

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, są zobowiązane do izolacji przez 10 dni, więc osoby kwalifikujące się do otrzymania dodatkowych pieniędzy otrzymają 130 funtów. Jednak członkowie gospodarstwa domowego – którzy obecnie muszą samodzielnie izolować się przez 14 dni – będą uprawnieni do kwoty do 182 GBP, zakładając, że również kwalifikują się do tej płatności.

Każdy, kto zostanie poproszony o izolację przez osoby kontaktowe NHS i spełni kryteria kwalifikacyjne, będzie również uprawniony do 13 GBP dziennie, bez względu na to, jak długo musi się izolować.

Płatność, ogłoszona w czwartek przez sekretarza zdrowia Matta Hancocka, dotyczy osób ubiegających się o świadczenia, które mieszkają na obszarach, w których występuje duża liczba przypadków koronawirusa. Program obejmujący całą Anglię rozpocznie się od Blackburn z udziałem Darwen, Pendle i Oldham – obszarów Wielkiej Brytanii, w których po wzroście liczby przypadków zastosowano bardziej rygorystyczne środki blokujące.

Departament Zdrowia poinformował, że jeśli projekt się powiedzie, zostanie on „szybko” wdrożony na innych obszarach, w których występuje wiele przypadków zachorowań.