Start Coronavirus Koronawirus: czy w Wielkiej Brytanii będzie podobnie jak we Włoszech?

Koronawirus: czy w Wielkiej Brytanii będzie podobnie jak we Włoszech?

2196
0

Włochy są najbardziej dotkniętym europejskim krajem pod względem przypadków koronawirusa – liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła tam ponad 8200.

Podczas gdy wirus po raz pierwszy uderzył w północną część Włoch, teraz szybko rozprzestrzenia się na południe. Kraj jest już zablokowany od 10 marca, a sprawy stopniowo zaczynają zwalniać z każdym dniem.

Eksperci ds. zdrowia, powiedzieli, że Wielka Brytania jest teraz dwa tygodnie w tyle za Włochami pod względem liczby zgonów. Czy zatem sytuacja w Wielkiej Brytanii będzie wyglądała tak samo jak we Włoszech?

Lockdown w Wielkiej Brytanii i we Włoszech?

Wielka Brytania: Premier ogłosił nowe, surowe przepisy w poniedziałek, 23 marca, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Boris Johnson nakazał, aby ludzie opuszczali teraz swoje domy tylko z ważnych powodów, takich jak rzadkie zakupy, potrzeby medyczne, codzienne ćwiczenia lub pójście do pracy, jeśli nie można pracować z domu.

Włochy: Włochy zamknęły region północny 8 marca i rozszerzyły ograniczenia na cały kraj zaledwie dwa dni później. Dzięki tym środkom ludzie mogli opuścić swoje domy tylko w „pilnych, możliwych do zweryfikowania sytuacjach w pracy i nagłych wypadkach lub ze względów zdrowotnych.”

W dniu 22 marca Włochy rozszerzyły swoje ograniczenia, zamykając wszystkie nieistotne firmy i zakazując wszelkiego przemieszczania się z wyjątkiem „niemożliwych do odroczenia i udowodnionych przyczyn biznesowych lub zdrowotnych lub innych pilnych spraw”.

Kiedy koronawirus osiągnie szczyt w Wielkiej Brytanii i we Włoszech?

Wielka Brytania: Oczekuje się, że Wielka Brytania osiągnie maksymalną liczbę zakażeń w ciągu około dwóch tygodni, po czym liczba chorych powinna zacząć spadać.

Eksperci, którzy badają rozprzestrzenianie się wirusa we Włoszech, uważają, że Wielka Brytania jest o dwa tygodnie w tyle, co skłoniło premiera do wprowadzenia blokady i ścisłych wytycznych dotyczących dystansu społecznego w celu spowolnienia tempa infekcji.

Włochy: Jak powiedział szef krajowego instytutu zdrowia, zakażenia koronawirusem we Włoszech jeszcze nie osiągnęły swojego szczytu.Jednak pojawiły się oznaki spowolnienia infekcji, co sugeruje, że szczyt może być bliski.

Włochy odnotowały niewielki spadek liczby zachorowań w tym tygodniu, zgłaszając czwarty dzień z rzędu spowolnionego wskaźnika zakażeń w środę (25 marca), chociaż liczba zgonów nadal pozostaje wysoka. Jednak stopniowe spowolnienie infekcji sugeruje, że podjęte środki zaczynają działać, a Wielka Brytania mogłaby oczekiwać podobnego przebiegu.

Wielka Brytania znajduje się obecnie w fazie „opóźnienia” koronawirusa, co oznacza, że ​​jest za późno, aby ją powstrzymać, dlatego zamiast tego podejmowane są wysiłki w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się. Pozwoli to urzędnikom służby zdrowia poradzić sobie, gdy liczba przypadków wzrośnie, zmniejszając pewną presję na personel medyczny.

PoprzedniSzkoła w Southampton może zostać przekształcona w szpital, aby pomóc w walce z Covid-19
NastępnyKoronawirus: dwoje „zdrowych” nastolatków, 13 i 19 lat, umiera w Londynie