Start Wiadomości Koronawirus: cztery nowe przypadki w Wielkiej Brytanii wśród ewakuowanych

Koronawirus: cztery nowe przypadki w Wielkiej Brytanii wśród ewakuowanych

733
0

Ewakuowani ze statku wycieczkowego Diamond Princess zostali zabrani w sobotę do szpitala Arrowe Park. Czterej pasażerowie statku wycieczkowego, którzy w sobotę przylecieli do Wielkiej Brytanii, otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła do 13.

Pacjenci byli wśród 30 repatriowanych Brytyjczyków i dwóch obywateli Irlandii, którzy rozpoczęli 14-dniową kwarantannę w szpitalu Arrowe Park w Wirral.

Czterej obywatele Wielkiej Brytanii zarazili się wirusem na liniowcu Diamond Princess w Japonii, powiedział główny oficer medyczny Anglii. Zostali przeniesieni do specjalistycznych ośrodków NHS.

NHS England powiedział, że dwóch pacjentów przebywa w Royal Hallamshire w Sheffield, jeden w Royal w Liverpoolu, a czwarty został przeniesiony do Royal Victoria Infirmary w Newcastle.

Profesor Keith Willett, specjalista do spraw koronawirusa w NHS, powiedział: – Te specjalistyczne centra są dobrze przygotowane do zajmowania się takimi przypadkami. Na początku tego roku oddział w Newcastle z powodzeniem wyleczył i zwolnił do domu dwóch pacjentów, którzy zachorowali na wirusa.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton City College ma problemy finansowe
NastępnyMieszkańcy Romsey chcą więcej funkcjonariuszy policji na ulicach miasta