Start Coronavirus Koronawirus: człowiek ukarany grzywną za opuszczenie domu i lekceważenie nakazu izolacji

Koronawirus: człowiek ukarany grzywną za opuszczenie domu i lekceważenie nakazu izolacji

1272
0

Mężczyzna, który został zatrzymany przez policję podczas pobytu w Winchester, został ukarany grzywną za złamanie nakazu izolacji.

Po wejściu w życie nakazu o izolacji i opuszczaniu domu tylko w szczególnych sytuacjach, policja otrzymała uprawnienia do egzekwowania przepisów dotyczących pobytu poza domem.

Oficerowie z Winchester widzieli kilka razy tego samego mężczyznę w centrum miasta i rozmawiali z nim. Rozumie się, że mężczyzna po trzydziestce nie miał uzasadnionego powodu, by przebywać poza domem.

Na Twitterze napisano: „Mężczyzna w Winchester otrzymał mandat po tym, jak przebywał poza domem bez uzasadnionego powodu”. „Całkowite lekceważenie wytycznych, które tak wielu szanuje”.

Rzecznik policji dodał: „Naszym priorytetem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji i ochrona NHS, a naszą rolą jest angażowanie, wyjaśnianie i zachęcanie ludzi do przestrzegania przepisów.

„Jak dotąd mieszkańcy Winchester radzili sobie doskonale. Będziemy nadal przebywać w naszych lokalnych społecznościach, aby przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa ludziom”.

PoprzedniNightingale Hospital otwiera się w londyńskim centrum ExCel
NastępnyLiczba przypadków koronawirusa ponownie wzrasta – 809 w Hampshire i 145 w Southampton