Start Coronavirus Koronawirus: aplikacja do śledzenia kontaktów w Anglii dostaje zielone światło na okres...

Koronawirus: aplikacja do śledzenia kontaktów w Anglii dostaje zielone światło na okres próbny.

445
0

Zmodernizowana aplikacja do śledzenia kontaktów ma zostać ponownie przetestowana publicznie. Oprogramowanie będzie oparte na zorientowanej na prywatność metodzie Apple i Google, zgodnie z którą jeden smartfon wykrywa drugi.

Inżynierowie wciąż próbują zmniejszyć częstotliwość, z jaką technologia oparta na Bluetooth błędnie oznacza ludzi znajdujących się w odległości do 2 m od siebie. Urzędnicy są zaniepokojeni, że w konsekwencji za dużo ludzi zostanie poddanych kwarantannie.

Isle of Wight będzie ponownie zaangażowana, wraz z jednym innym obszarem i grupą wolontariuszy. Rząd zamierza rozpocząć eksperyment bez większych fanfar, ponieważ nadal nie jest jasne, kiedy nastąpi formalne wdrożenie projektu w kraju. Ideą aplikacji jest używanie telefonów do logowania się, gdy jest się blisko innej osoby przez długi czas, w czasie którego istnieje wysokie ryzyko zarażenia.

Jeśli u jednego użytkownika zostanie później zdiagnozowana choroba, druga osoba może zostać ostrzeżona o tym, zanim zacznie wykazywać objawy. Ponadto użytkownicy zostaną również poproszeni o zeskanowanie kodu kreskowego QR, gdy wejdą do danej nieruchomości, aby zapewnić środki do późniejszego ostrzeżenia ich o fakcie, że odwiedzili lokalizację powiązaną z wieloma infekcjami.

PoprzedniKawiarnia z legendami The Saints na ścianach otwarta na Shirley
NastępnyMężczyzna dokonał napaści seksualnej na nastolatkę w pobliżu stacji Bitterne