Start Coronavirus Koronawirus: anulowano operacje NHS

Koronawirus: anulowano operacje NHS

536
0

Covid-19 stanowi dla NHS prawdopodobnie największe wyzwanie, przed którym stanęła od czasu swojego powstania – ostrzega szef NHS England Sir Simon Stevens.

Szpitale NHS otrzymały polecenie odłożenia niepilnych operacji w celu zwolnienia 30 000 łóżek szpitalnych w celu stworzenia miejsca na oczekiwany wzrost liczby pacjentów z koronawirusem.

W liście do szefów NHS w dniu dzisiejszym NHS England powiedział, że szpitale powinny starać się odwołać wszystkie niepilne operacje przez co najmniej trzy miesiące, począwszy od 15 kwietnia.

Szpitale miały swobodę natychmiastowego zakończenia działalności, aby pomóc w szkoleniu personelu i rozpoczęciu pracy przy tworzeniu prowizorycznych oddziałów intensywnej terapii.

Nie wpłynie to na operacje raka i pacjentów wymagających natychmiastowego leczenia.

W liście szefa NHS England, Simona Stevensa czytamy: Celem jest maksymalne zwiększenie możliwości opieki krytycznej; uwolnić 30 000 (lub więcej) w angielskiej NHS.

W międzyczasie powiedziano szpitalom, aby przeprowadzały jak najwięcej zabiegów planowych, takich jak operacje bioder i wymiany stawu kolanowego, oraz aby korzystały ze szpitali sektora prywatnego, które według niego mogą zwolnić od 12 do 15 000 łóżek w całej Anglii.

Sir Simon powiedział również, że pacjenci, którzy nie musieli przebywać w szpitalu, powinni zostać jak najszybciej wypisani.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejne loty anulowane, m.in. przez Virgin i Ryanair
NastępnyLotniska informują, że bez wsparcia rządu zostaną zamknięte