Start Wiadomości Kontrowersyjna autobiografia księcia Harry’ego pojawiła się w księgarniach

Kontrowersyjna autobiografia księcia Harry’ego pojawiła się w księgarniach

191
0

W UK oficjalnie ukazały się budzące ogromne emocje pamiętniki brytyjskiego księcia Harry’ego zatytułowane 'Spare’.

Egzemplarz „Spare” – szeroko komentowanej autobiografii drugiego syna króla Karola – jest już w sprzedaży w księgarniach w całym mieście.

400-stronicowa książka jest już dostępna za pół ceny w Waterstones i WH Smith po tym, jak hiszpańscy księgarze „przypadkowo” opublikowali ją na pięć dni przed datą premiery.

Tytuł książki pochodzi od powiedzenia, że pierworodny syn jest dziedzicem tytułów, władzy i fortuny, a drugi syn jest „zapasowy”, na wypadek, gdyby coś przydarzyło się pierwszemu, i ma nawiązywać do tego, jak młodszy syn króla Karola III i jego nieżyjącej pierwszej żony, księżnej Diany, przez całe życie się czuł. Harry zresztą przywołuje słowa, które w dniu jego narodzin Karol miał powiedzieć do Diany: „Wspaniale! Dałaś mi już następcę i jego zastępcę – spełniłem swój obowiązek”.

W książce Harry zdradza bardzo dużo prywatnych szczegółów z życia swojego i rodziny królewskiej. Zdaniem większości brytyjskich komentatorów zajmujących się rodziną królewską – tych szczegółów jest za dużo.

Waterstones opisał ksiażkę jako „najbardziej wyczekiwane wspomnienia 2023 roku”.

PoprzedniSprzedaż jaj w Southampton ograniczona z powodu problemów z zaopatrzeniem
NastępnySuperdrug na Portswood zostanie zamknięty pod koniec stycznia