Start Polecane Kontrola imigrantów przez landlordów to dyskryminacja?

Kontrola imigrantów przez landlordów to dyskryminacja?

851
0

Kontrowersyjny program wymagający od landlordów sprawdzania statusu imigracyjnego potencjalnych najemców jest przejawem dyskryminacji i powinien być zlikwidowany – wynika z raportu przedstawionego przez Independent.

Program Right to Rent powoduje, że cudzoziemcy i osoby bez brytyjskiego paszportu znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej – mówią aktywiści.

Wprowadzony w ubiegłym roku program zakłada, że każdy landlord ma obowiązek sprawdzić prawo pobytu w UK każdego najemcy poprzez zrobienie kopii paszportu lub innego dokumentu tożsamości. Na każdego, kto nie dopełni obowiązku, może zostać nałożona grzywna 3.000 funtów lub kara więzienia do 5 lat.

Ponad połowa spośród 108 ankietowanych landlordów przyznała, że nowe przepisy zniechęcają ich do wynajmowania mieszkań cudzoziemcom. Według Sairy Grand, przewodniczącej The Joint Council for the Welfare of Immigrants, program Right to Rent zawiódł na wszystkich frontach i dyskryminuje wszystkich szukających mieszkania. Ponadto, nie ma żadnych dowodów, że program w jakimkolwiek stopniu przyczynił się do zmniejszenia nielegalnej imigracji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolski autokar zdemolowany w Southampton
NastępnyKradzież wszech czasów w Heathrow. Zginęły cenne stare druki