Start Polecane Konserwatyści prowadzą w lokalnych wyborach

Konserwatyści prowadzą w lokalnych wyborach

674
0

4 maja w Wielkiej Brytanii odbyły się lokalne wybory. Pierwsze wyniki pokazują, że Konserwatyści mają zdecydowaną przewagę na Laburzystami. Może być to zapowiedź tego, jak Brytyjczycy zagłosują podczas czerwcowych wyborów parlamentarnych.

Brytyjscy politycy mają w sumie do zdobycia 4851 lokalnych mandatów w 88 okręgach Anglii, Szkocji i Walii. Po raz pierwszy Brytyjczycy wybierali także burmistrzów sześciu dużych okręgów miejskich, np. manchesterskiego, czy liverpoolskiego. Największym przegranym tegorocznych wyborów lokalnych jest partia UKIP, która straciła wszystkie mandaty. Według cząstkowych wyborów ugrupowanie Theresy May zwyciężyło dotychczas w 10 councilach, zdobywając 582 miejsc, o 166 więcej niż w poprzednich wyborach. Na drugim miejscu uplasowała się Partia Pracy, która zwyciężając w pięciu okręgach dostała w sumie 421 mandatów, o 127 mniej w porównaniu z poprzednim głosowaniem. Liberalni Demokraci zdobyli 138 miejsc, o 29 mniej niż ostatnio – informuje BBC.

Ostateczne wyniki nie są jeszcze znane, ale rosnąca przewaga Torysów wskazuje na to, że partia Theresy May cieszy się wśród Brytyjczyków największym zaufaniem. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to prawdopodobnie w wyborach 8 czerwca swój sukces będą świętować Konserwatyści.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDzisiaj stare 5-funtówki wychodzą z obiegu
NastępnyPo zauważeniu podejrzanego pakunku zamknięto jedno z lotnisk w Londynie