Start Polecane Konserwatyści ponowili obietnicę obniżenia imigracji

Konserwatyści ponowili obietnicę obniżenia imigracji

679
0

Partia Konserwatystów ponownie obiecała obniżenie migracji netto poniżej 100 tysięcy. Zdaniem polityków poziom migracji ma wpływ na usługi publiczne i nisko opłacanych pracowników.

Migracja netto to różnica między liczbą osób wyjeżdżających, a napływających do danego kraju. Według najnowszych danych obecnie w Wielkiej Brytanii wynosi ona około 273 tys. Konserwatyści w ciągu kilku następnych lat planują obniżyć ją do poziomu niższego niż 100 tys. osób. Warunkiem jest wygrana w czerwcowych wyborach parlamentarnych – informuje BBC.

Po raz pierwszy Konserwatyści obiecali wyborcom obniżenie napływu osób przyjeżdzających do pracy na Wyspy w 2010 roku, a pięć lat później ponowili swoje zapewnienia. Warunek zmniejszenia liczby imigrantów był jednym z najważniejszych czynników, przez który Brytyjczycy opowiedzieli się za Brexitem. Podczas tegorocznych wyborów Torysi ponownie stawiają sobie za cel ograniczenie imigracji.

– Dlaczego ważne jest zmniejszenie imigracji i przywrócenie kontroli na granicach? Dlatego, że imigracja ma wpływ na ludzi, szczególnie na tych znajdujących się na najniższym szczeblu dochodów. Wywiera także presję na usługi publiczne. Będziemy kontynuować politykę obniżenia imigracji, aby doprowadzić do równoważonego salda migracji w tym kraju – powiedziała Amber Rudd, minister spraw zagranicznych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFestiwal muzyki powraca do Palmerston Park w tym miesiącu
NastępnyJuncker: „Angielski traci znaczenie w Europie”