Start Wiadomości Konserwatyści dostali poparcie dla mniejszościowego rządu

Konserwatyści dostali poparcie dla mniejszościowego rządu

613
0

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oraz liderka północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP) Arlene Foster podpisały porozumienie o poparciu mniejszościowego rządu. 

Dziennik „The Sun” podaje, że Theresa May zgodziła się na dodatkowy miliard funtów dla Irlandii Północnej w zamian za poparcie dla jej mniejszościowego rządu przez DUP.

Premier Wielkiej Brytanii oświadczyła, że DUP wesprze rząd w głosowaniach w sprawie mowy tronowej, budżetu oraz ustawodawstwa związanego z Brexitem.

Wczoraj premier wystąpiła przed Izbą Gmin, gdzie przedstawiła pomysły rządu dla imigrantów mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. May zapewniła, że żaden obywatel unijny, który przebywa w Wielkiej Brytanii zgodnie z prawem nie będzie skłaniany do opuszczania kraju. Każdy kto przebywa na Wyspach przynajmniej 5 lat zyska specjalne prawo pobytu. Będzie miał takie same prawa jak obywatel brytyjski. Imigranci przebywający w UK poniżej pięciu lat przed datą graniczną, uzyskają specjalne prawa dopiero po spełnieniu tego okresu. Premier nie podała na razie szczegółów dotyczących daty granicznej. Kwestia ta będzie jeszcze dyskutowana.

Premier zapewniła również, że nie będzie rozdzielania rodzin. Każdy członek rodziny będzie składać wniosek o status osiedlenia, a obywatele Unii będą mieli prawo ściągnięcia członków swoich rodzin do UK.​

PoprzedniMężczyzna groził, że skoczy z Millbrook Tower w Southampton
NastępnyDobra wiadomość dla rowerzystów: City Council wydłuży ścieżki rowerowe w Southampton