Start Coronavirus Koniec z darmowymi testami ? Rząd nie wie, co dalej z programem

Koniec z darmowymi testami ? Rząd nie wie, co dalej z programem

715
0

Obecnie każdy w kraju ma prawo zamówić dwa bezpłatne zestawy testowe tygodniowo, aby upewnić się, że nie są bezobjawowo zakażeni Covid. 

Testy są postrzegane jako kluczowy sposób bezpiecznego powrotu ludzi do biura i są stosowane w szkołach dla wszystkich uczniów. Ale dr Jenny Harries, dyrektor naczelna Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, powiedziała, że ​​decyzje dotyczące kontynuacji programu w sierpniu nie zostały jeszcze podjęte.  

Testy zostały skrytykowane za niedokładność, ponadto wiele razy dochodziło do sytuacji, że zamówione po prostu ginęły, bez żadnych oznak, że kiedykolwiek były używane. Pojawiły się również doniesienia, że ​​w przyszłości ludzie mogą być zmuszeni płacić za zdobycie zestawów testowych, jednak dr Harry temu zaprzeczył.

Program o wartości 3 miliardów funtów został uruchomiony zaledwie trzy miesiące temu w kwietniu i został ogłoszony jako niezbędny do przywrócenia normalnego kraju. Ludzie byli zachęcani do przeprowadzania testu przepływu bocznego dwa razy w tygodniu, gdy sklepy, puby i restauracje były ponownie otwierane po zamknięciu. Testy dają wynik w ciągu 30 minut, ale badania wykazały, że mogą być one o 40% mniej dokładne niż testy PCR, które obejmują próbki analizowane w laboratorium.

Osoby, które uzyskały wynik pozytywny w teście przepływu bocznego, proszone są o wykonanie PCR w celu upewnienia się, i często oryginalny wynik okazuje się błędny. 

Według Krajowego Urzędu Kontroli w zeszłym miesiącu ujawniono, że ponad 600.000.000 domowych zestawów testowych nie zostało rozliczonych. Może to być spowodowane tym, że ludzie wzięli udział w teście i nie zarejestrowali wyniku w Test and Trace lub mogli zostać całkowicie niewykorzystani.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLiczba rezerwacji biletów lotniczych rośnie po złagodzeniu zasad kwarantanny
NastępnyDziewczyna napastowana seksualnie w Mayfield Park w Southampton