Start Polecane Koniec rządowego programu “furlough”

Koniec rządowego programu “furlough”

1175
0

W ten weekend kończy się rządowy program pomocy furlough. Burmistrz Londynu wezwał rząd do pilnych działań, aby pomóc mieszkańcom Wielkiej Brytanii.

Wraz z zakończeniem programu urlopowania pracowników, wśród mieszkańców Wysp zwiększył się niepokój. W kraju rośnie bezrobocie, a pandemia spowodowała, że upadają kolejne firmy.

Według burmistrza Londynu “pilnie potrzebujemy bardziej kompleksowego pakietu pomocy finansowej ze strony rządu, aby dotrzeć do wszystkich firm, które obecnie stoją przed realną perspektywą zamknięcia swoich drzwi w wyniku Covid-19”. Dodał, że chodzi o taki sam poziom wsparcia dla utrzymania pracy, jak pierwotny program urlopowy.

„Jeśli rządowi nie uda się opanować tego wirusa za pomocą działającego systemu testów i śledzenia kontaktów zakażonych, to ci, którzy już walczą o związanie końca z końcem, ucierpią najbardziej z powodu trwających skutków gospodarczych” – powiedział Sadiq Khan.

Według analizy organu Greater London Authority, najwięcej, bo 15 300 pracowników urlopowanych z powodu pandemii, jest w West Ham w gminie Newham. Kolejne miejsce zajmuje Tottenham w Haringey (13 200) i East Ham w Newham (12 100).

Program dopłaty do wynagrodzeń pracowników wygasa z końcem października.