Start Polecane Koniec okresowego przejściowego. Od teraz trzeba płacić za abonament

Koniec okresowego przejściowego. Od teraz trzeba płacić za abonament

574
0

Skończył się okres przejściowy dla osób powyżej 75 roku życia, które nie musiały płacić abonamentu telewizyjnego. Opłata licencyjna wynosi 159 funtów, a ci, którzy jej nie zapłacą, mogą zapłacić grzywnę w wysokości 1000 funtów. Okres przejściowy został wprowadzony z powodu pandemii koronawirusa i dał seniorom rok oddechu od płacenia kolejnego rachunku w ich gospodarstwie domowym. 

Jak informuje Idependent, istnieją różne opcje płatności dla nowej płacącej grupy wiekowej. Obejmują one plan 75+, który pozwoli osobom w wieku powyżej 75 lat rozłożyć koszt abonamentu telewizyjnego na płatności tygodniowe lub miesięczne, zamiast płacić pełną kwotę z góry. Plan ma na celu ułatwienie emerytom wykupienia abonamentu telewizyjnego. Osoby, które obecnie otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe zwane kredytem emerytalnym, będą miały prawo do bezpłatnej licencji w ramach nowego programu. Według BBC szacuje się, że będzie to około 1,5 miliona gospodarstw domowych. 

Około dziewięciu na dziesięć osób w wieku powyżej 75 lat poczyniło przygotowania, aby zacząć płacić za abonament telewizyjny. Jednak BBC ogłosiło w zeszłym miesiącu, że około 260 000 emerytów nadal nie złożyło wymaganego wniosku. Zasugerowali, że należy zbadać egzekwowanie przepisów w przypadku osób odmawiających zapłaty po zakończeniu okresu przejściowego.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKobieta spadła z wieżowca w Southampton
NastępnyNajtańsze testy zatwierdzone przez rząd na stronie są a w rzeczywistości?