Start Wiadomości Kolejny strajk londyńskiego metra?

Kolejny strajk londyńskiego metra?

682
0

Związki zawodowe National Union of Rail oraz Maritime and Transport (RMT) grożą strajkiem w związku z planami zwolnień w londyńskim metrze – informuje portal wandsworthguardian.co.uk.

Związkowcy zapowiadają głosowanie nad ewentualnym strajkiem w związku z planami zamknięcia kas biletowych w Londynie. Jak informują związkowcy, nawet 3800 pracowników może być zamieszanych w toczący się spór o likwidację nawet 900 stanowisk w kasach londyńskiego metra.

– London Underground wie, że zagrożone są bezpieczeństwo oraz obsługa klienta na wszystkich stacjach, na których planowane są cięcia. Odpowiedzialny pracodawca zrezygnowałby z cięć zatrudnienia i przywrócił ludzi w dyspozytorni – cytuje sekretarza generalnego związku Micka Casha, wandsworthguardian.co.uk.

– Gdyby London Underground naprawdę dbał o pasażerów to zrezygnowałby z planu likwidacji kas biletowych obsługiwanych przez ludzi. W rezultacie kontynuacji realizacji tego projektu, nie mamy innego wyjścia jak przeprowadzić głosowanie dot. ewentualnego strajku – dodał Cash.
London Underground broni swojej decyzji twierdząc, że obsługa klienta będzie w dalszym ciągu „na światowym poziomie”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPremier Theresa May przedstawiła zarys programowy swojego rządu
NastępnyCouncil wyda 2 mln funtów na walkę z otyłością w Hampshire