Start Coronavirus Kolejne wytyczne rządu w sprawie rozluźnienia restrykcji związanych z koronawirusem

Kolejne wytyczne rządu w sprawie rozluźnienia restrykcji związanych z koronawirusem

1479
0

W poniedziałek wieczorem Boris Johnson ogłosił kolejne wytyczne dotyczące lockdownu. Wynika z nich, że od środy będziemy mogli spotkać się z jedną osobą spoza gospodarstwa domowego.

Od środy mieszkańcy Anglii będą mogli spotkać jedną osobę spoza gospodarstwa domowego, o ile obie osoby będą przebywały na zewnątrz i będą oddalone od siebie o 2 metry.Według Sage, rządowej grupy doradców naukowych, ryzyko zakażenia na zewnątrz jest znacznie niższe niż w środku.

Johnson powiedział Parlamentowi, że społeczeństwo powinno zachować zdrowy rozsądek, dostosowując swoje życie do następnej fazy odpowiedzi na koronawirusa.

Według wytycznych ambicją rządu jest, aby wszystkie dzieci ze szkół podstawowych w Anglii powróciły do ​​szkoły na miesiąc przed latem. Opiekunki do dzieci tzw. Childminder będą również mogły ponownie wrócić do pracy.

Jednak zapytany podczas briefingu na Downing Street, co ludzie powinni zrobić, jeśli nie mają dostępu do opieki nad dziećmi i nie mogą pracować z domu, Johnson powiedział, że jest pewien, że pracodawcy zrozumieją.

„Jeśli ludzie nie mają dostępu do opieki nad dziećmi i mają dziecko, które nie wróciło do szkoły, uważam, że sprawiedliwe jest uznanie tego za oczywistą barierę w możliwości powrotu do pracy i jestem pewien, że pracodawcy się zgodzą z tym – powiedział.

Wzrosną również kary za nieprzestrzeganie obowiązujących zasad. Od środy kary wzrosną z 60 do 100 funtów, przy czym maksymalne łączne kary za powtarzające się wykroczenia wyniosą 3 200 funtów.

PoprzedniDługie kolejki do centrów recyklingu po ponownym otwarciu ośrodków w Southampton
NastępnyŚmierć noworodka w Portsmouth: aresztowano trzy kobiety