Start Wiadomości Kolejne testy dla 11-latków na Wyspach

Kolejne testy dla 11-latków na Wyspach

977
0

Od następnego roku każdy uczeń podstawówki w Anglii będzie znać na pamięć tabliczkę mnożenia przed opuszczeniem szkoły. Jest to nowy plan rządu w ramach walki z analfabetyzmem i nieumiejętnością liczenia wśród 11-latków.

Uczniowie kończący podstawówkę będą poddani testom ze znajomości tabliczki mnożenia, przeprowadzonych na ekranach dotykowych w ponad 80 szkołach. Dzięki temu ministrowie oraz nauczyciele dowiedzą się ile czasu zajmuje dzieciom wybranie poprawnej odpowiedzi. Projekt ten wejdzie w życie w 2017 roku.

Minister edukacji Nicky Morgan stwierdziła, że matematyka jest „niezbywalnym” przedmiotem, ale sama zapytana ile to jest siedem razy osiem odmówiła odpowiedzi.

– Czy to nie ironiczne, że minister edukacji unika odpowiedzi na pytania o tabliczkę mnożenia, a sama wymaga od każdego dziecka jej znajomości? – zastanawiała się gospodyni porannego programu Good Morning Britain, Susanna Reid.

Wielu ludzi uznało jednak, że podstawowa znajomość mnożenia oraz dzielenia od dawna jest obowiązkowa, więc nie rozumieją sprzeciwu wobec wprowadzenia dodatkowych testów. Przeciwnicy twierdzą jednak, że duża ilość sprawdzianów może spowodować wzrost stresu u dzieci.

– Już teraz mamy największą ilość testów w Europie, co powoduje brak kreatywności i brak czerpania przyjemności z nauki pośród najmłodszych – powiedziała Christine Blower z Krajowego Związku Nauczycielstwa.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBlisko tysiąc niewyjaśnionych zgonów w szpitalach w Hampshire
NastępnyPrognoza pogody dla UK: śnieg i niskie temperatury powietrza w całym kraju