Start Coronavirus Kolejne miasto z zakazem mieszania się w gospodarstwach domowych

Kolejne miasto z zakazem mieszania się w gospodarstwach domowych

491
0

Gospodarstwa domowe w Leeds mają zakaz spotykania się w prywatnych domach lub ogrodach w celu spowolnienia wzrostu wskaźnika Covid-19, poinformowała rada miasta.

Środek rozpoczął się o północy i doprowadził miasto do zgodności z zasadami obowiązującymi w Bradford, Kirklees i Calderdale, powiedziała przewodnicząca rady Judith Blake. Oczekuje się, że rząd uczyni później miasto „obszarem interwencji”. Rada stwierdziła, że ​​w czwartek nastąpił „gwałtowny wzrost” liczby zakażeń w Leeds, przy współczynniku 98,5 na 100 000 osób. Przeprowadzka dotknie 780 000 osób mieszkających w mieście, ale oczekuje się pewnych zwolnień, w tym dla osób sprawujących opiekę. Mieszkańcom Bradford, Kirklees i Calderdale obecnie zdecydowanie odradza się przebywanie z ludźmi poza zadaszonymi obiektami publicznymi. Rada stwierdziła, że ​​środki dla Leeds mają być zgodne z tymi obszarami, z krajową „zasadą szóstki” i godziną policyjną o 22:00.

Radni poprosili rząd o zezwolenie gospodarstwom domowym na spotykanie się w prywatnych ogrodach, ale prośba ta została odrzucona. Victoria Eaton, miejska dyrektor ds. Zdrowia publicznego, powiedziała, że ​​w całym mieście dochodziło do „bardzo rozpowszechnionych transmisji ze społeczności”, a zgodność z zasadami samoizolacji jest wciąż niska.

„Oczekuje się, że ograniczenia będą obowiązywać przez dłuższy okres, potencjalnie przez całą zimę” – powiedziała.

Zasady, które obowiązują w Leeds

Nie możesz spotykać ludzi, z którymi nie mieszkasz w prywatnym domu lub ogrodzie, chyba że utworzyłeś bańkę wsparcia;
Nie możesz odwiedzać domu lub ogrodu innej osoby, nawet jeśli mieszka ona poza Leeds, chyba że znajduje się w Twojej bańce wsparcia;
Zaleca się, aby nie spotykać się z osobami, z którymi nie mieszkasz, w żadnym publicznym miejscu w Leeds ani w innym miejscu – przykładami są puby, restauracje, kawiarnie, sklepy, miejsca kultu, centra społeczności, miejsca rozrywki lub rozrywki, atrakcje turystyczne i parki;
Przyjaciele i rodzina nadal mogą zapewnić nieformalną opiekę nad dziećmi poniżej 14 roku życia;
Nie zaleca się odwiedzania przyjaciół lub rodziny w domach opieki poza wyjątkowymi okolicznościami.

Wyjątki od reguły dotyczącej domu i ogrodu obejmują odwiedzanie umierającego w celu wypełnienia obowiązku prawnego, w celu wykonywania pracy, wolontariatu lub działalności charytatywnej, w celach edukacyjnych lub szkoleniowych, w celu udzielenia pomocy doraźnej, ułatwienia przeprowadzka do domu, aby zapewnić opiekę lub pomoc osobie wrażliwej i uczestniczyć w porodzie na prośbę matki. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRząd Wielkiej Brytanii nadal będzie dopłacał do pensji, ale nie wszystkim
NastępnyChłopiec aresztowany po napaści seksualnej na Coxford w Southampton