Start Southampton Kolejna redukcja etatów w Southampton City Council

Kolejna redukcja etatów w Southampton City Council

1072
0

Decyzją radnych ponad 200 etatów w City Council zostanie zredukowanych a council tax wzrośnie. Oznacza to, że od 1 kwietnia za podatek zapłacimy do 1,99 % więcej, a toalety publiczne na Woolston i Portswood zostaną zamknięte.

Redukcja dotyczy 226 miejsc pracy – głównie etatów w opiece socjalnej. W budżecie została także zawarta decyzja o zamknięciu domu opieki Woodside Lodge przy Kentish Road.

Partia Pracy przyznaje, że cięcia w budżecie i podwyżka podatku, które pozwoliłyby na załatanie 31milionowej dziury budżetowej na 2015/2016, zostały wymuszone przez powtarzające się cięcia dotacji przez rząd. Partia utrzymuje, że wielu pracowników socjalnych, których etaty zostaną zredukowane, znajdzie pracę w nowym projekcie Better Care, który startuje już w kwietniu.

W ciągu ostatnich trzech lat w City Council zlikwidowano ponad 600 etatów a Radni zapowiadają, że to jeszcze nie koniec. Urząd miasta będzie musiał znaleźć ponad 30 milionów funtów więcej w budżecie na lata 2016/17 oraz około 90 milionów funtów do 2019 roku.

Poprzedni„UKIP to stan świadomości, nie polityka” – przekonuje Farage
NastępnyFunt najsilniejszy od czasów kryzysu. Dobra wiadomość dla rozłączonych polskich rodzin