Start Wiadomości Kokaina warta 600 tys. funtów w bananach z Tesco

Kokaina warta 600 tys. funtów w bananach z Tesco

2010
0

W skrzyni bananów sprowadzonej dla popularnej sieci handlowej znaleziono kokainę wartą 600 tys. funtów. Na torby z narkotykiem natrafił pracownik działu rozładunku sklepu Tesco w Wokingham (Berkshire). To kolejny już w ostatnim czasie głośny przypadek wwiezienia zakazanych substancji na teren Wielkiej Brytanii wraz z ładunkiem importowanej żywności.

Na pięć worków z białym proszkiem natrafił mężczyzna, który miał rozpakować skrzynie dostarczone z Ameryki Południowej. Każda z porcji ważyła ponad kilogram. Ich wartość szacuje się na ok. 100-150 tys. funtów za sztukę.

„Biały proszek w paczce z Ameryki Południowej to prawie zawsze kokaina” – mówi Matthew Atha z Independent Monitoring Unit, organizacji prowadzącej badania nad substancjami narkotycznymi.

Jak informuje Tesco na swojej stronie internetowej, banany sprzedawane w sklepach sieci pochodzą z farm w Kostaryce. Po dostarczeniu na teren Wielkiej Brytanii, owoce są przewożone do punktów dystrybucji, a stamtąd – do konkretnych sklepów.

Zdaniem Atha nie można wykluczyć, że ktoś z centrum dystrybucji nie zauważył paczek schowanych skrzyni. „Nie możemy wydać jednoznacznego osądu. Ktoś mógł je pominąć w czasie kontroli, ale równie dobrze ktoś z Tesco mógł być zamieszany w cały proceder. Musimy brać pod uwagę także to, że osoba, która miała je odebrać, została wcześniej aresztowana i dlatego nie była w stanie ich przechwycić” – tłumaczy.

W sprawie ruszyło już śledztwo.

To kolejny już w ostatnim czasie głośny przypadek odkrycia ogromnych porcji narkotyków w żywności dostarczanej do popularnych sklepów. Niedawno informowaliśmy o tym, że w bananach z Aldi znaleziono kokainę wartą 11 mln funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZmiany w rozkładzie jazdy autobusów First w Southampton
NastępnyPrzedłużyłeś Working Tax Credit?