Start Polecane Kokaina w Londynie dostarczana szybciej niż pizza?

Kokaina w Londynie dostarczana szybciej niż pizza?

1003
0

Londyn pretenduje do listy miast, w których kokaina jest dostarczana do klientów szybciej niż pizza. Wszystko za sprawą smartfonów, które rewolucjonizują narkotykowy rynek – informuje Independent. 

Specjaliści z Global Drug Survey badają jak pod wpływem smartfonów zmienia się rynek narkotykowy na całym świecie. Eksperci uważają, że ze względu na znaczy wzrost liczby kamer w miastach handlarze narkotyków coraz częściej przenoszą się do sieci.

– Darknet (ukryta sieć) ułatwia dostarczanie narkotyków bezpośrednio do skrzynek pocztowych klientów. Ludzie mogą zamawiać nielegalne substancje dzięki zaszyfrowanym platformom w mediach społecznościowych, co ma wpływ na szybkość dostawy. Pomimo dodatkowych opłat za szybkie dostarczenie narkotyków, wygoda i dyskrecja tej metody oznacza, że dealerom opłaca się inwestować w usługi premium. Mając to wszystko na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się efektywności i szybkości dostarczania narkotyków na całym świecie. Aby dokonać symbolicznego porównania, używamy pizzy jako punktu odniesienia do kokainy – powiedział profesor Adam R. Winstock z Global Drug Survey.

Eksperci uważają, że władze powinny spodziewać się poważnej zmiany w działaniu przestępców, którzy coraz chętniej handlują narkotykami za pomocą za zaszyfrowanych wiadomości w sieci.  Zgodnie z przewidywaniami Global Drug Survey, Londyn razem z Nowego Jorkiem i Berlinem staną się miastami, w których kokainę będzie można zamówić szybciej niż pizzę.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPlany modernizacji jednej z głównych dróg w Southampton
NastępnyPolak prowadził pod wpływem alkoholu. Winny jest prom